Głosy, czyli doświadczenie halucynacji słuchowych słownych jest utożsamiane ze schizofrenią, chociaż występują one w wielu innych sytuacjach klinicznych oraz u osób bez diagnozy psychiatrycznej. W trakcie czterogodzinnego warsztatu zaprezentowana została najnowsza wiedzę na temat głosów – modele psychologiczne, teorie neurobiologiczne i występowanie w różnych grupach klinicznych.
Przede wszystkim jednak postaramy się przedstawić sposób badania tego zjawiska w praktyce, korzystając z wywiadu ustrukturyzowanego SCIV (Structured Clinical Interview for Voice-Hearers) udostępnionego jako materiał dodatkowy dla uczestników tego warsztatu. W ostatniej części postaramy się nakreślić możliwości pracy terapeutycznej z osobami doświadczającymi głosów.
DLA KOGO JEST PRZEZNACZONE SZKOLENIE?
Szkolenie adresowane jest do psychoterapeutów, psychologów, psychiatrów, terapeutów zajęciowych i środowiskowych, pielęgniarzy/pielęgniarek.
W trakcie czterogodzinnego warsztatu zaprezentowana została najnowsza wiedzę na temat głosów – modele psychologiczne, teorie neurobiologiczne i występowanie w różnych grupach klinicznych. Przedstawiono także sposób badania tego zjawiska w praktyce, korzystając z wywiadu ustrukturyzowanego SCIV (Structured Clinical Interview for Voice-Hearers) udostępnionego jako materiał dodatkowy dla uczestników tego seminarium. W ostatniej części, omówiono możliwości pracy terapeutycznej z osobami doświadczającymi głosów.
ORGANIZATORZY
E-psyche.eu s.c. we współpracy z Europejskim Towarzystwem Traumy i Dysocjacji (www.estd.org)
Docelowi odbiorcy
- Całkowity koszt brutto dostępu do materiałów szkoleniowych i nagrań z seminarium przez okres 21 dni wynosi 120 zł.