Szkolenie dla terapeutów EMDR na temat znaczenia regulacji emocjonalnej pacjenta w terapii EMDR. Ma na celu zrozumienie:
- Jakie jest znaczenie ciężkiej dysregulacji emocjonalnej w leczeniu EMDR?
- Jakie czynniki biologiczne należy brać pod uwagę w terapii EMDR pacjenta cierpiącego na ciężką chorobę psychiczną?
EMDR wykorzystuje się współcześnie nie tylko do leczenia prostego PTSD, ale też różnych innych stanów psychopatologicznych. W przypadku występowania złożonej traumatyzacji i objawów dysocjacyjnych powstają często trudności w stosowaniu standardowego protokołu, w związku z czym konieczna jest modyfikacja technik terapeutycznych. Jedną z istotnych cech zaburzeń związanych z traumą jest dysregulacja emocjonalna obecna u pacjentów z różnymi rozpoznaniami psychiatrycznymi. Chociaż istnieje coraz więcej dowodów naukowych wskazujących na związki pomiędzy określonymi wzorcami dysregulacji a korelatami neurobiologicznymi, to nadal nie znajduje to przełożenia na praktykę kliniczną. Innymi słowy, czynniki te są niewystarczająco uwzględniane w terapiach zorientowanych na traumę.
Celem tego szkolenia jest przegląd najnowszych osiągnięć w dziedzinie regulacji emocji i zaproponowanie praktycznych sposobów na wykorzystanie tej wiedzy w praktyce klinicznej, poprzez wdrożenie w skomplikowanych przypadkach odpowiednich procedur psychoterapeutycznych. Ocena wzorców dysregulacji emocji może być pomocna w tworzeniu planu leczenia niezależnie od rodzaju terapii, chociaż implikacje z niektórych badań są przydatne w określonych formach psychoterapii.
Podczas szkolenia, prowadząca skupi się na tym, jak dysregulacja emocjonalna w zaburzeniach związanych z traumą może wpływać na odwrażliwianie i przetwarzanie za pomocą ruchów gałek ocznych (EMDR). Różne wzorce dysregulacji emocji mogą wpływać na leczenie i procedury EMDR. Dlatego zastosowanie EMDR, poza niedysocjacyjnym PTSD, powinno uwzględniać dominujące strategie regulacji emocji u każdego pacjenta. Aby zilustrować koncepcje teoretyczne i omówić proces decyzyjny w terapii, przedstawione zostaną różne przypadki kliniczne, w których uwzględniono specyficzne problemy związane z regulacją emocji oraz adekwatne do tego interwencje.
Szkolenie prowadzone w języku angielskim i tłumaczone na język polski.
ORGANIZATORZY
E-psyche.eu s.c. we współpracy z Europejskim Towarzystwem Traumy i Dysocjacji (www.estd.org)
Wymagania
- Ukończony minimum I poziom podstawowego szkolenie EMDR
- Zalecane ukończenie II poziomu podstawowego szkolenia EMDR
- Posiadanie doświadczenia terapeutycznego i umiejętności w zakresie diagnozy zaburzeń dysocjacyjnych
Docelowi odbiorcy
- Całkowity koszt brutto dostępu do materiałów szkoleniowych i nagrań z seminarium przez okres 14 dni wynosi 600 zł
Gorąco polecam szkolenie, które wydaje się być niezbędnym elementem warsztatu terapii EMDR.
Szkolenie pomaga lepiej zrozumieć różne strategie radzenia sobie z emocjami i dobrać do nich skuteczny sposób interwencji. W szkoleniu jest szereg prostych, ale też złożonych przykładów interwencji z bogatego doświadczenia Anabel Gonzales, pomocnych w przygotowaniu pacjenta do przetwarzania urazowych wspomnień, zwłaszcza w przypadku osób, które nie mają do nich dostępu. Jest też sporo dodatkowych pomocnych materiałów do wykorzystania w psychoedukacji.
Byłam bardzo miłe zaskoczona, że pomimo braku możliwości zadawania pytań miałam wrażenie bycia w grupie, słuchając z zaciekawieniem historii terapeutycznych Anabel i tłumaczenia Pana Radosława i Igora. A do tego można się szkolić z domu, w swoim tempie i z możliwością powtórki, jak myśli odpłyną.