Głosy, czyli doświadczenie halucynacji słuchowych słownych jest utożsamiane ze schizofrenią, chociaż występują one w wielu innych sytuacjach klinicznych oraz u osób bez diagnozy psychiatrycznej. Większość działań w terapii osób doświadczających głosów skupia się na ich ignorowaniu lub pozbyciu się ich, jednak ostatnie lata przyniosły wiele zmian w podejściu do psychoterapii osób doświadczających głosów. Często zgłaszanym problemem jest poczucie małych kompetencji psychoterapeutów i psychologów w leczeniu pacjentów doświadczających głosów.
W czasie dwudniowego warsztatu zostanie zaprezentowana współczesna wiedza na temat głosów – modele psychologiczne, teorie neurobiologiczne i ich występowanie w różnych grupach klinicznych. Wiedza ta znajdzie praktyczne zastosowanie w praktycznej nauce badania tego zjawiska z użyciem wywiadu ustrukturyzowanego SCIV (Structured Clinical Interview for Voice-Hearers) udostępnionego dla uczestników tego warsztatu. Główna część warsztatu poświęcona będzie rozwojowi warsztatu pracy terapeutycznej: konceptualizacji słyszenia głosów u danej osoby, problemom jakie możemy napotkać i technikom pracy. Materiał zostanie zilustrowany nagraniami audio i wideo oraz przykładami zaczerpniętymi z pracy klinicznej z pacjentami. Niektóre zagadnienia zostaną przedstawione w formie warsztatowej, z aktywnym udziałem uczestników.
Szkolenie adresowane jest do profesjonalistów zajmujących się zaburzeniami zdrowia psychicznego: psychologów, psychoterapeutów, lekarzy psychiatrów, pielęgniarek/pielęgniarzy, terapeutów zajęciowych i środowiskowych.
GODZINY ZAJĘĆ: sobota 10.00-19.00, niedziela 9.00-18.00
KONTAKT: Tel. 608 571 843, Email: firma@e-psyche.eu
Polecane
- E-psyche.eu s.c., ul. Kościuszki 49/4, Katowice
Docelowi odbiorcy
- Całkowity koszt brutto uczestnictwa w szkoleniu wynosi 950 zł
- Opłata obejmuje uczestnictwo, materiały używane w czasie warsztatu, catering w trakcie przerw kawowych (nie obejmuje przerwy na lunch).