Stosowanie EMDR u osób, które doświadczyły złożonej traumatyzacji wymaga zrozumienia specyfiki traumy interpersonalnej, zaburzeń przywiązania i zagadnień rozwojowych. Leczenie pacjentów dysocjacyjnych ma swoją specyfikę – począwszy od konceptualizacji przypadku, poprzez tworzenie planu terapii i odpowiednie przygotowanie pacjenta, aby mógł on uzyskać dostęp do traumatycznych wspomnień w celu ich późniejszego przetwarzania. Na tym specjalistycznym kursie zostaną omówione wszystkie te obszary.
W trakcie szkolenia, poświęcono szczególną uwagę temu, jak zaburzenia przywiązania i trauma interpersonalna (zwłaszcza wczesna, chroniczna i ciężka) wpływa na rozwój osobowości, dbanie o siebie i regulację emocjonalna. Omówione zostany szczegółowo kluczowe elementy fazy przygotowawczej terapii, takie jak rozwijanie umiejętności dbania o siebie oraz poprawa regulacji emocjonalnej. W złożonych zaburzeniach dysocjacyjnych fragmentacja osobowości, konflikty wewnętrzne i fobia wewnętrznych doświadczeń muszą zostać rozwiązane, umożliwiając dostęp do traumatycznych treści. Zostały omówione konkretne techniki w odniesieniu do dbania o siebie, pracy z częściami dysocjacyjnymi i pracy z traumą w tego typu przypadkach. Nagranie nie zawiera jednak fragmentów sesji terapeutycznej z pacjentem przedstawianych w trakcie szkolenia.
ORGANIZATORZY
E-psyche.eu s.c. we współpracy z Centrum Badań nad Traumą i Dysocjacją, Uniwersytet SWPS oraz Europejskim Towarzystwem Traumy i Dysocjacji (www.estd.org)
Wymagania
- Ukończony minimum I poziom podstawowego szkolenie EMDR
- Zalecane ukończenie II poziomu podstawowego szkolenia EMDR
- Posiadanie doświadczenia terapeutycznego i umiejętności w zakresie diagnozy zaburzeń dysocjacyjnych
Docelowi odbiorcy
- Całkowity koszt brutto dostępu do materiałów szkoleniowych i nagrań z warsztatów przez okres 14 dni wynosi 650 zł.