Wczesna i przewlekła trauma związana z zaniedbaniem, nadużyciem fizycznym, seksualnym lub emocjonalnym, może skutkować poważnymi objawami psychiatrycznymi. Chociaż tego typu doświadczeniom poświęca się coraz więcej uwagi, to rozpoznawanie objawów posttraumatycznych, w szczególności dysocjacji, nadal wydaje się niewystarczające. Pacjenci z historią traumy zgłaszają się do specjalistów zdrowia psychicznego z różnymi dolegliwościami i problemami, ale rzadko wiążą je z wydarzeniami urazowymi, unikają wspomnień związanych z traumą i niechętnie o niej mówią. Z tego względu umiejętność postawienia właściwej diagnozy jest bardzo ważna, również dla adekwatnego planu dalszego leczenia. W nabyciu tej umiejętności praktycznej pomocne będzie zaznajomienie się z zagadnieniami teoretycznymi dotyczącymi zaburzeń dysocjacyjnych oraz teorii dysocjacji strukturalnej oraz narzędziami stosowanymi w procesie diagnostycznym.
W czasie dwudniowego warsztatu przedstawimy korzystanie z ustrukturyzowanego wywiadu TADS-I (Trauma and Dissociation Symptoms – Interview), który pozwala na ustalenie w sposób rzetelny rozpoznania zaburzeń dysocjacyjnych. Zaprezentowane zostaną poszczególne części wywiadu w oparciu o przykłady kliniczne pozwalające różnicować zaburzenia dysocjacyjne od niedysocjacyjnych. Przedstawimy możliwe odpowiedzi pacjentów na poszczególne pytania wywiadu oraz wskażemy, w jaki sposób uściślać uzyskiwane odpowiedzi, aby ostatecznie zmierzać do postawienia właściwego rozpoznania. Omawiane zagadnienia zostaną zilustrowane nagraniami wideo z przeprowadzonych wywiadów TADS-I.
GODZINY ZAJĘĆ
sobota 10.00-19.00
niedziela 9.00-18.00
ORGANIZATORZY
E-psyche.eu s.c. we współpracy z Europejskim Towarzystwem Traumy i Dysocjacji (www.estd.org)
Polecane
- E-psyche.eu s.c., ul. Kościuszki 49/4, Katowice
Docelowi odbiorcy
- Całkowity koszt brutto uczestnictwa w szkoleniu wynosi 1050 zł.
- Opłata obejmuje uczestnictwo, materiały używane w czasie warsztatu, catering w trakcie przerw kawowych (nie obejmuje przerwy na lunch).
To jest szkolenie, które, moim zdaniem, powinien odbyć każdy psychotraumatolog i każda osoba pracująca z ludźmi po trudnych, traumatycznych doświadczeniach. Ogromna dawka wiedzy, poparta informacjami z najnowszych badań plus doświadczenie z praktyki, ilustrowane konkretnymi przykładami rozmów z pacjentami. To, co mnie jednak najbardziej ujmuje, to sposób w jaki Pan Radosław Tomalski i Igor Pietkiewicz prowadzą szkolenie. Widać, że u podstaw ich pracy jest przede wszystkim chęć pomocy i dobro pacjenta. Bardzo polecam!!!!
Bardzo wartościowe szkolenie,niezbędne dla osób pracujących z traumą. Narzedzia diagnostyczne przedstawione na warsztacie na pewno pomogą ukierunkować pracę z pacjentem. Wstęp teoretyczny, omówienie narzędzia krok po kroku i uzupełnienie o przykłady praktyczne to połączenie które doskonale się sprawdziło i pomogło mi w utrzymaniu koncentracji. Wiedza merytoryczna prowadzących robi ogromne wrażenie i jest inspiracją do własnego rozwoju.
Miła atmosfera na szkoleniu i piękna sala szkoleniowa plus dobre przekąski to niewątpliwie dodatkowy atut 🙂 polecajka!
Szkolenie odbywa się w naprawdę pięknym, magicznym miejscu. Organizacja, punktualność, zgodność z podanym programem 100%. Szkolenie jest szalenie merytoryczne, Panowie Prowadzący naprawdę rozumieją to o czym mówią, wiedza jest naukowo zweryfikowana i podana w zrozumiały sposób. Panowie na szczęście nie tracą czasu na “rundki typu poznajmy się. jakie jest twoje duchowe zwierzę” ani na nadmiar anegdotek i historii z własnej praktyki, a dużo i naprawdę mądrze mówią o tym, co ważne dla pacjentów i terapeutów. Wyszłam z poczuciem, że bardzo dużo się nauczyłam i z ogromną przyjemnością wrócę na kolejne warsztaty.
Kolejne niezwykle merytoryczne, precyzyjnie przygotowane i przeprowadzone szkolenie w pracowni Epsyche. Ilość teorii nie nudzi i jest świetnie zrównoważona przez część praktyczną / warsztat. Polecam, szkolenie daje poczucie, że metoda jest skuteczna, stosowalna i przydatna w praktyce pracy z człowiekiem. Polecam!!
Dziękuję za to wartościowe szkolenie. Bardzo merytoryczne, wiedza niezbędna dla osób pracujących z pacjentami, którzy doświadczali traum. Pozwala rozumieć różnice w obecnie funkcjonujących koncepcjach rozumienia dysocjacji, to bardzo porządkuje. Zaprezentowane narzędzia wzbogacą warsztat zawodowy, każdego kto zechce je wdrożyć do swojej praktyki. Ilość materiałów szkoleniowych w postaci nagrań była bezcennym zobrazowaniem dla prezentowanej teorii. Doceniam sposób prowadzenia – mimo ogromu informacji, pomagało mi być skupioną. Miejsce szkolenia piękne, w śródmieściu, kilka minut od dworca kolejowego. Organizacja świetna, oferta zamówienia posiłku z dostawą na miejsce bardzo wygodna. Polecam. Z pewnością wrócę na kolejną część i inne szkolenia.