12-13.04.2024 Kongres organizowany przez PTP SPP i FPP

Polskie Towarzystwo na rzecz Psychologicznego i Społecznego Podejścia do Psychoz oraz Forum Psychoterapii Psychoz zapraszają na wspólnie organizowany kongres: “Połączenia. Więź i samotność w psychozie”. Partnerem akademickim kongresu będzie Centrum Badań nad Traumą i Dysocjacją przy Akademii Ignatianum w Krakowie. Odbędzie się on w dniach 12 i 13 kwietnia 2024 r. w Katowicach i będzie poprzedzony warsztatem przedkonferencyjnym.

Tematem przewodnim naszego kongresu będzie znaczenie przywiązania w psychozie. Uważamy, że więź lub jej brak mają kluczowy wpływ na wystąpienie kryzysu psychotycznego i na przebieg procesu zdrowienia. Program konferencji będzie obejmował także kliniczne i społeczne aspekty psychozy, dotyczące m.in. stosowania farmakoterapii w leczeniu. Ponadto chcielibyśmy stworzyć przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami indywidualnymi i rodzinnymi. Oprócz zaplanowanych wystąpień chcielibyśmy więc gorąco zaprosić również Państwa do prezentowania swojej pracy naukowej i klinicznej, a także dzielenia się swoim doświadczeniem psychozy.

Zapraszamy psychoterapeutów i psychoterapeutki wszystkich modalności, psychologów i psycholożki, psychiatrów i psychiatrki, terapeutów i terapeutki zajęciowe i środowiskowe, pielęgniarki i pielęgniarzy, a także osoby z własnym doświadczeniem psychozy i ich rodziny. Zapraszamy wszystkich, którzy uważają że oddziaływania psychologiczne i społeczne mają kluczowe znaczenie w procesie zdrowienia z psychozy.

Więcej informacji i rejestracja: terapiapsychoz2024.pl

Podziel się:

Pozostałe wydarzenia