10-12.10.2024 IX Międzynarodowy Kongres ESTD

Kongres ESTD odbędzie się w dniach 10-12 października 2024 roku w Katowicach. Jego tytuł brzmi Od diagnozy do leczenia: rozpoznawanie traumy złożonej i dysocjacji. Tematy wystąpień skupią się na dokonywaniu kompleksowej oceny klinicznej pacjentów z traumą złożoną i dysocjacją, dylematach diagnostycznych, planowaniu leczenia i interwencjach. Elementem programu będą też sesje panelowe dla początkujących naukowców i pracowników klinicznych.

Uczestnicy Kongresu będą mogli się spotkać na uroczystej kolacji i zapisać na wycieczki po Krakowie i Katowicach, zobaczyć unikalną architekturę przemysłową „Nikiszowca” oraz Muzeum Śląskie. Katowice znajdują się również blisko historycznego miejsca upamiętniającego Holokaust – obozu koncentracyjny w Oświęcimiu. Ci, którzy zechcą odwiedzić to miejsce i oddać hołd ofiarom ludobójstwa, będą mieli możliwość dołączenia do wycieczki grupowej.

Kongres odbędzie się w formie hybrydowej, co oznacza możliwość udziału stacjonarnie lub wirtualnie, poprzez przygotowaną w tym celu platformę online. Członkowie ESTD  z Europy Wschodniej (a więc również z Polski) będa mogli skorzystac z obniżonej opłaty zjazdowej.

Podziel się:

Pozostałe wydarzenia